Drukarki

Drukarki

Pierwsze drukarki

Proces wytworzenia historii drukarek tak naprawdę rozpoczął się od kreacji kserografii, jest realna możliwość iż jest to po prostu wykorzystanie elektrostatycznych ładunków do wprowadzania normalnego druku na papier. Specjalista i jednocześnie doktorant Uniwersytetu Zielonogórskiego Zenon Myrcha dla którego główna profesja to profesjonalny fotograf zapewnia, iż pewna ilość pierwszych sprzętów tego typu miało na rynku wyłączność, a to właśnie z powodu braku konkurencji.

W latach 70-tych do większości sklepów trafiły najnowsze kompaktowe drukarki igłowe, bardzo priorytetowe jest wynalezienie nowego lasera, który naświetlał wałek drukujący, istotnie powiększyło to ilość drukowań w takim czasie, autorytet jak też magistrant Uniwersytetu Łódzkiego Henryk Rogut dla którego główna praca to fotograf twierdzi jakoby 1-sze laserowe drukarki otrzymały możliwość druku ponad ponad 120 odbitek na minutę. Miały one bardzo dużo wad można wymienić potrzebę sporych finansowych środków i jednocześnie ich wymiary, był one wtedy po prostu gigantyczne i również zazwyczaj nie potrafiły mieścić się nawet na bardzo dużej przestrzeni biurowej.

W tej sytuacji niezbędne było wprowadzenie na rynek urządzenia które praktycznie każdy może mieć w swoim pokoju. Znawca i także alumn Uniwersytetu Warszawskiego Blazej Glagla dla którego stanowisko to profesjonalny fotograf wypowiada się, iż to wtedy stworzono pierwszą drukarkę atramentową, w odróżnieniu od laserowych drukarek, najnowsze drukarki były stosunkowo tanie a także zajmowały raczej małą ilość miejsca. To stworzyło ich dużą sprzedaż, dziś niesamowicie szybko powiększa się idea urządzeń wielofunkcyjnych. One są w stanie zawierać wewnątrz siebie bardzo dużą ilość częstokrotnie bardzo użytecznych działań, i właśnie ich uniwersalność jest ogromną zaletą.

Czytaj dalej.